Učebnice zaměřuje pozornost na motivaci studentů k hlubšímu zájmu o problematiku výchovy a vzdělávání v širších souvislostech. K tomu slouží srozumitelný jazyk, obrazový materiál a vybrané pasáže z relevantních pramenů.
Publikácia bude nápomocná riaditeľkám materských škôl v tejto oblasti riadenia materských škôl.
Publikace s názvem Hodnocení komunikačních specifik vybraných skupin jedinců s narušenou komunikační schopností pojednává o výsledcích šesti studií uskutečněných v rámci grantového specifického výzkumu na Ústavu speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
Publikácia je zameraná na komplexné predstavenie pedagogického diagnostikovania v materskej škole. Čitateľ si v nej nájde informácie z teoretického hľadiska, napr. definície, delenia, charakteristiky obsahu diagnostikovania, metódy a zásady diagnostikovania. Každá kapitola v závere má zhrnutie, otázky, aplikačné úlohy a odporúčanú literatúru.
Monografia sa zameriava na metodické rozpracovanie vybraných didaktických koncepcií, ktoré sú v súčasnosti uplatňované v didaktickej praxi materských škôl vo svete.
Publikácia nám poskytuje teoretické ponorenie sa do emocionálnej oblasti a uvádza projekty na rozvoj socio-emocionálnych kompetencií dieťaťa predškolského veku.
Táto kniha je určená pre tých, ktorí vedia, že ich dieťa potrebuje pomoc. Vychádza z vlastných skúseností autora s dieťaťom aj so sebou samým. Je však užitočná aj pre tých, ktorí, keď v súvislosti so svojím dieťaťom počujú slovo „psychológ“, odpovedia, že ich dieťa je určite normálne. Dieťaa tak ostane bez pomoci, ktorú by potrebovalo.
Publikace se věnuje problematice souběhu rozumového nadání a poruchy učení u středoškolských a vysokoškolských studentů.
Publikácia poskytuje teoretické poznatky a program stimulácie sociomorálneho vývinu detí predškolského veku.
Autori publikácie predkladajú čitateľom ucelenejší komplex metód skúmania didaktických možností uplatňovania tvorivej dramatiky v procese výučby na základe téz sociálno-konštruktivistickej koncepcie.
Monografia sa zaoberá problematikou teorií učenia sa z pohladu didaktiky.
Předkládaná monografie vznikla jako výstup z projektu s názvem: Proces individualizace ve výchově a vzdělávání dětí předškolního věku, č. IGA_PdF_2016_004, jehož hlavní řešitelkou je Doc. PhDr. Eva Šmelová, Ph.D. Tento projekt byl schválen v rámci Studentské grantové soutěže Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2016.
Publikace přináší zejména praktické rady, jak zvládat výchovu dětí s ADHD/ADD (výchovné zásady, charakteristické projevy a možnosti ovlivnění, situace ve škole, výběr dalšího vzdělávání, období dospívání a dospělosti).
Montessori pedagogika používa prístup, ktorý dieťa spája so svetom, v ktorom žije a rešpektuje jeho prirodzenú zvedavosť. • geografia • príroda a botanika • svet živočíchov • svet fyziky • čas Táto kniha prináša 100 aktivít, ktoré dieťa podnecujú k pozorovaniu a aktívnemu skúmaniu. Cieľom je, aby dieťa samo objavovalo svet.
Problematika environmentálnej výchovy v teoretickej a praktickej rovine s konkrétnymi edukačnými postupmi.
Kniha je určena sourozencům (ale i spolužákům či dětem ze sousedství) lidí s PAS. Srozumitelnou formou popisuje základní projevy autismu a je plná doporučení, která mohou přispět k obecně spokojenějšímu rodinnému životu.
Publikace je zpracovaná jako metodika práce u lidí s Aspergerovým syndromem, která obsahuje pracovní listy zařazené do 4 tématických celků - emoce, neverbální a verbální komunikace, vztahy s druhými lidmi. Jedná se o čtyři základní oblasti, ve kterých mají lidé s AS největší potíže.
Problematika veľmi aktuálna a potrebná pre prax. Učiteľky materských škôl získajú najnovšie informácie a praktické námety z tejto oblasti.
Informácie a praktické ukážky pomôžu riaditeľkám materských škôl k lepšej orientácii v tejto oblasti vnútroškolskej kontroly
Publikace shrnuje výsledky dotazníkového průzkumu, který proběhl v APLA Praha v únoru a březnu 2012. Průzkum sledoval zkušenosti rodičů s integrací jejich dětí s AS a VFA do škol a vzdělávacího procesu. Motivací pro realizaci tohoto průzkumu byly mj. zpětné vazby z rodičovských skupin pro rodiče dětí s VFA a AS.