Ako si spríjemniť osvojovanie a upevňovanie lokomočných pohybov prostredníctvom pohybových programov pre deti predškolského veku.
Zámerom titulu je upriamiť pozornosť na vybrané didaktické aspekty výučby,ktorých aplikovanie a rešpektovanie v pedagogickej praxi zvýši efektivitu práce učiteľa, uľahčia a najmä zatraktívnia proces učenia sa žiakov. Škola sa tak stane atraktívnym a zmysluplným miestom aktivity učiteľa, ale predovšetkým žiakov.
Skripta Didaktická technika pro učitele přibližují čtenáři základní problematiku předmětu Didaktická technologie. Úvodem jsou zmíněny základy teorie materiálních didaktických prostředků, funkcí technických výukových prostředků a kybernetické pedagogiky.
Jako chlapec byl Raun K. Kaufman silný autista. Takovou diagnózu mu určili mnozí odborníci, kteří tvrdili i to, že má IQ menší než 30 a celý život bude muset strávit v nějakém ústavu. Po letech byl Raun promován na Brown University, kde úspěšně absolvoval obor biomedicínské etiky. Stal se pedagogem a vášnivým a přesvědčivým expertem na autismus.
Cieľom publikácie Reč a jazyk v škole je ponúknuť učiteľom, ako aj adeptom učiteľského povolania pohľad na jazykovú výchovu v predprimárnej edukácii a na jazykové vzdelávanie a slohovú výchovu v školskom prostredí nie z pozícií tradičného opisu metód a postupov, ako tomu bolo v minulosti, ale z aspektu kognície, t. j.
Publikace přináší kromě charakteristiky specifické poruchy učení – dysortografie - zejména řadu konkrétních námětů pro efektivní reedukaci. Uvádí také možnosti individuální péče o dítě s dysortografií ve škole. Součástí publikace je i barevná obrazová příloha (foto: Ivana Růžičková).
Záujem o predchádzajúce vydanie publikácie „Prehľad všeobecnej psychológie“, ktorý bol editovaný pod vedením prof. PhDr. Jozefa Daniela, DrSc. (1922 – 2005), nás podnietil k ďalšiemu vydaniu titulu s doplnením viacerých údajov, ako i úpravami v texte pôvodného diela z roku 2003.
Prečo vlastniť práve túto knihu? • Vediete školenia? • Zažívate občas pocit, že školenie ste síce zvládli, no cítite, že niečo mohlo byť inak? • Vnímate, že musí existovať spôsob, ako profesionálnejšie robiť svoju prácu? • Ako byť užitočnejší pre účastníkov? • Vedeli by ste druhým vysvetliť, prečo ste urobili práve daný krok na školení?
Neobyčajný príbeh o tom, ako matkina láska, presvedčenie a výchova pomohli synovi, ktorému v dvoch rokoch diagnostikovali autizmus, vyrásť v celosvetovo uznávaného génia. Iskra je o sile lásky a odvahe čeliť obrovským prekážkam, aj o úžasných možnostiach, ktoré prídu, keď zistíme, ako rozvinúť skutočný potenciál svojho dieťaťa.
Autor tejto knihy Jeff rey Freed má dlhoročné skúsenosti s prácou s nadanými deťmi (u ktorých zvyčajne takisto prevláda pravohemisférovosť) a s deťmi s ADD. Kniha neprináša len odborný pohľad na túto problematiku, najcennejšie sú autorove praktické rady.
Dieťa sa denne stretáva s technickými prostriedkami, či už sú to domáce spotrebiče, masmédiá (rozhlas, televízia), elektronické médiá (počítače, multimédiá). V oblasti technického vzdelávania detí predškolského veku je preto potrebné reflektovať tieto skutočnosti.
Pokud přemýšlíme o skutečné svobodě člověka (nejenom v práci), je třeba začít u dětí. Proto je tato kniha pro téma svobodnějších přístupů k práci “i” (nebo “právě”) v dnešní době více než relevantní. Většina lidí, která slyší o Summerhillu poprvé, nevěří svým uším.
Autorka priniesla so sebou balík relevantných a na slovenskej vysokoškolskej pôde dovtedy vôbec neprednášaných poznatkov z výskumu čitateľskej gramotnosti, opretý o veľmi slušný teoretický fundament, a najmä o akademický rozhľad.
Publikace je určena především rodičům, učitelům a jiným odborníkům, kteří pečují o děti a dospívající s Aspergerovým syndromem. V úvodu čtenář nalezne charakteristiku těchto osob. Následně se autor zabývá častými problémy, které se u lidí s Aspergerovým syndromem objevují. Poté navazují doporučení, jak jim pomoci tyto potíže zvládnout.
V 80. rokoch 20. storočia sa v špeciálnej pedagogike vo svete začínajú zretľnejšie objavovať práce súvisiace s výskumom metakognície u žiakov s rôznymi typmi postihnutia. Tieto vplyvy sa výraznejšie premietajú aj do súčasnej teórie a empírie v problematike porúch učenia (Wong, 1987, s. 189-195).
Transformující se společnost prochází změnami na mnoha úrovních. Těmi hlavními dvěma jsou změny ve strukturách a kultuře společnosti. Jak se však tyto velké změny promítají do životů jednotlivců a malých společenství?
Túžba prežiť je inštiktívna a typická pre všetky živé organizmy, vrátane človeka. Je zrejmé, že prežijú tí, ktorí su schopní obstáť v konkurenciia držať krok s dobou, efektívne zvládať prekážky a nástrahy života. Žiaľ, pocelom svete sa túžba prežiť spája s presvedčením, že prežijú len úspešný a bohatý ľudia.
Tato monografie si klade za cíl poskytnout orientaci v teoretických východiscích pro tělesnou výchovu a výchovu ke zdraví a současně i v aktuálním stavu vzdělávací oblasti Člověk a zdraví v českých školách.
Soubor slouží k rozvoji zrakové percepce u dětí; jsou využitelné pro děti od čtyř let a použitelné v případě oslabení vizuální diferenciace i pro děti II. stupně základní školy. Běžně se dají využít k reedukaci u dětí s SPU a také v rámci prevence, aby případné oslabení této oblasti nebylo jednou z příčin obtíží při nácviku čtení.