Práce Petera Gavory je určená studentům pedagogických fakult. Přináší základní teorii o komunikaci ve škole a tím otevírá studentům cestu k jejímu pochopení a zvládnutí. Publikaci sám autor označuje jako úvod do problematiky a věnuje pozornost didaktickému aspektu komunikace a komunikaci učitele a žáků ve třídě.
Publikace je fundovanou detailní analýzou reflektující závažné problémy jedinců se speciálními potřebami, dotýká se aktuálních dilemat souvisejících s evaluací jejich současného kurikula, možností jejich profesní přípravy a pracovníhi uplatnění.
Publikace je věnována otázkám výuky německého jazyka, především odborného charakteru, na vysokých školách v ČR, novým metodám ve výuce, testování a hodnocení jazykových dovedností. Další tématický okruh představuje charakteristika odborného německého jazyka na různých jazykových úrovních (gramatické, lexikální a stylistické).
Jednotlivé multimediálne CD Vás prevedú dejinami hudby a umenia aj zo zvukovými ukážkami. Úžitkové umenie • Architektúra • Výtvarné umenie • Hudobné umenie • Závažné udalosti obdobia
Předložený text (tak jako již dříve vyšlé publikace autorky) zachovává vědeckou serióznost, ale přitom je psán čtivě, svižně a nejen odborné veřejnosti srozumitelně. Textů, které tvoří skutečné přemostění mezi pedagogickou teorií a školskou realitou, není na současném trhu příliš.
Kolega dr. Veteška patří u nás k velmi fundovaným odborníkům v oblasti andragogiky a řízení lidských zdrojů. Jeho práce týkající se kompetencí ve vzdělávání patří ke špičkovým dílům v oboru.
Možno v nej nájsť potrebnú teóriu, ktorá umožní pochopiť poslanie animácie ako služby, pochopiť prečo sa animácia stala dôležitou súčasťou moderného turizmu. Okrem teórie sú v nej opísané konkrétne aktivity, súťaže a hry, ktoré sú využiteľné v každodennej práci animátorov s hosťami hotelov, turistických stredísk a klubov.
Psychopedie je interdisciplinární obor zabývající se problematikou rozvoje, výchovy a vzdělávání osob s mentálním postižením. Publikace Marie Černé a kolektivu ( Šiška Jan, Strnadová Iva, Kainová Tamara, Titzl Boris) poprvé ve vědecké literatuře přináší systematické zpracování této disciplíny.
Cílem metodického materiálu Edukačně hodnotící profil dítěte s PAS pro 0-7 let je poskytnout speciálním pedagogům v terénu podklady pro hodnocení vývojové úrovně dětí a žáků s PAS a sestavování funkčních edukačních plánů. Profil ukazuje možnosti speciálně - pedagogické intervence a je pomocníkem při dalším rozvoji dítěte.
Publikácia je venovaná oblasti pedagogicko-didaktickej práce učiteľa, ktorá je všeobecne známa. Každý si uvedomuje a vie, že výchovno-vzdelávací proces, ale aj práca v škole, je v podstate interakčným procesom. Učitelia a žiaci každodenne vstupujú do mnohorakých vzájomných vzťahov.
Existujú vedecké disciplíny, ktoré sa zameriavajú na špecifické problémy výchovy a vzdelávania. Spomeňme predškolskú pedagogiku, vysokoškolskú pedagogiku, andragogiku, pedagogiku rodinnej výchovy a pod. V systéme pedagogických vied má osobitné miesto školská pedagogika. Učebnica, ktorá sa čitateľovi dostáva do ruky, je v tejto oblasti na Slovensku prvou lastovičkou.
Autor knihy pracuje ako vedúci Centra výchovnej a psychologickej prevencie a má mnohoročné profesionálne skúsenosti vo vzdelávacej, výchovnej a kultúrno-výchovnej práci s mládežou.
Publikácia predkladá mimoriadne aktuálnu tému, pretože realizácia transformácie vzdelávania sa nemôže uskutočniť bez zmien teórie vyučovania – didaktiky. Zaoberá sa takými prvkami teórie vyučovania, ktoré sú relatívne nové a pre niektorých pedagógov zatiaľ málo známe. Autori spracovali kvalitný pohľad na inovatívne prvky vzdelávania.
Cieľom knihy je predchádzanie možnej stagnácii a podvýkonnosti udetí, ktoré vznikajú ako dôsledok neadekvátnej podpory jednotlivých stránok osobnosti a neprimerane náročných podnetov v edukačnom prostredí, vzhľadom na špecifickosť ich vývinu (akcelerovaný vývin, nerovnomerný vývin).
Klíma školy a klíma triedy sú významnou emocionálnou záležitosťou. Škola musí byť nielen miestom poskytujúcim žiakom nové vedomosti, ale aj miestom, v ktorom sa žiaci cítia bezpečne, v ktorom môžu rozvíjať nielen kognitívnu, ale aj emocionálnu stránku svojej osobnosti.
Na první díl navazuje tento díl, který obsahuje některé výchovné prostředky, metody a formy. V části věnované výchovným prostředkům se zamýšíme, jak dosáhnout výchovného cíle, v případě forem diskutujeme o organizačním uspořádání výchovného procesu.
Táto kniha má pomôcť učiteľom lepšie porozumieť zákonitostiam učenia, vyučovania a niektorým problémom, ktorým čelia učiteľky aj žiaci v škole.
Táto knižka je určená učiteľom, ďalším odborníkom i ostatnej verejnosti, ktorá sa zaujíma o problematiku porozumenia textu u žiaka.Porozumenie textu, hlavne učebného textu, je dôležitou podmienkou "vstupu" žiaka do učiva. Učenie sa nie je zmysluplné a nie je ani efektívne, keď v ňom chýba porozumenie.
Odborná publikácia má ambíciu prakticky ukázať všetkým zainteresovaným vo výchove a vzdelávaní dieťaťa predškolského veku možnosti a cesty vzájomnej spolupráce, ktoré by viedli k vytvoreniu kvalitného partnerstva materskej školy s rodinou. Kniha zachytáva široké možnosti a perspektívy vzájomnej spolupráce a poskytuje nápady pre jej realizáciu.
Základné problémy ekonómie s akcentom na ich využitie vo vzdelávacom procese.