Diskurz o údajné „dekadenci“ evropské kultury na konci 19. století se často spojoval s představou, že příčinou tohoto úpadku je narůstající vliv Židů a že „obrození“ se tudíž neobejde bez jejich vyloučení.
Cieľom publikácie je otvoriť na Slovensku diskusiu o témach dôvery, patriotizmu a spoločenskej súdržnosti v našej krajine. Kniha chce slúžiť všetkým, ktorí vnímajú tému súdržnosti v našej spoločnosti ako dôležitú: útvarom štátnej správy, policy-makerom, akadémii, médiám aj občianskej spoločnosti. #sociálna kohézia, #spoločenská súdržnosť, #DEKK Inštitút
Autor se v knize snaží nastínit problémy, které mohou nastat ve velmi blízké budoucnosti, navazuje a doplňuje na knižně vydanou publikaci v roce 2018. Zkoušely se různé modely diktatury. Bude to v budoucnu nadvláda a regulace pomocí uhlíkové neutrality?
Je to príbeh skorumpovaných politikov, brutálnych revolúcií, zmanipulovaných volieb a zdefraudovaných miliárd na obohatenie Huntera Bidena, Georgea Sorosa a ďalších vybraných miliardárov tohto sveta. Americký problém s Ukrajinou sa nezačal telefonátom medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
V publikaci, která vychází k životnímu jubileu Jiřího Šubrta, vybrala a uspořádala editorka Lucy Císař Brown příspěvky tohoto autora zaměřené na čtyři tematické okruhy: a) historická sociologie, její vývoj, obsah a odborné zaměření; b) sociologické otázky času, temporality a kolektivní paměti; c) teoretické diskuse týkající se koncepčních problémů a
Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK. Může ale posloužit i jako první uvedení do pestrého světa filosofické problematiky studentům, všem zájemcům o filosofii, studentům vysokých škol i učitelům základních společenských věd na středních školách.
Publikace reprezentuje snahu o postižení fundamentálních otázek obecné právní teorie, Smyslem je přiblížení role a funkcí právních norem, institutů, právních zásad a principů jako jednotících prvků, na jejichž základě je možné rozčlenění a soustavné poznávání pozitivního práva.
Čo vedie ľudí k páchaniu zločinov? Je vôbec možné odstrániť sociálne rozdiely? Čo je to kvír teória?
Sú naše túžby skutočne naše? Je legitímne kritizovať kapitalizmus prostredníctvom iPhonov? Prečo Beatles nahrali svoje najlepšie skladby práve vtedy, keď už vôbec nemuseli pracovať? Po čom prahli ľudia zo Sovietskeho zväzu podľa západných reklám z čias studenej vojny? A dokážeme si vôbec želať niečo mimo kapitalizmu?
Kniha mapuje vývoj Komunistické strany Řecka (KKE) od konce druhé světové války do roku 1956. Důraz je kladen na období po potlačení komunistické revolty v Řecku (1949), která vedla k přesunu vedení strany a jádra jejího členstva do socialistického exilu.
Monografia sa zaoberá zmenami prebiehajúcimi v rámci partnerských a rodinných vzťahov. Analyzuje liminálne fázy, počas ktorých ľudia opúšťajú zaužívané vzorce správania, pričom nové ešte nemajú vytvorené a odskúšané. Preto sa pohybujú uprostred medzi známym a neznámym, v štádiu neistoty, neraz sprevádzanom silnými emóciami.
Pútavé čítanie o tom, ako skutočne funguje vláda Spojených štátov amerických (SŠA). Parenti provokatívne kritizuje triednu moc v rámci tradičných politických inštitúcií a predstavuje tak odlišný pohľad na americký kapitalizmus. Ako funguje politický systém SŠA? Aké sú hlavné sily, ktoré formujú politický život v tejto krajine?
Rôzne hnutia využívajú vymývanie mozgov študentov, kritickú rasovú teóriu a nového „Green dealu“ a stupňovanie represie a cenzúry na umlčanie opozičných hlasov a presadzovanie konformity. Mark R. Levin v “Americkom marxizme” vysvetľuje, ako sa nebezpečenstvá, pred ktorými varoval, stali skutočnosťou.
NATO sa rozhodlo označiť Rusko za bezpečnostnú hrozbu, aj napriek tomu, že na to neexistoval žiaden dôvod. Táto agresívna konfrontačná politika teraz hrozí nebezpečnou eskaláciou. Po skončení studenej vojny sa bez povšimnutia širokej verejnosti objavil nový konflikt medzi Východom a Západom.
Nova kniha Budúcnosť nášho sveta. Prosperita alebo smrť?
Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“.
Učebnice představuje originální přístup k veřejněpolitickému i obecně společenskovědnímu výzkumu. Nesoustředí se na celý výzkumný proces, ale jako jeden z klíčů k uchopení výzkumného problému prezentuje data. Vedle obecné diskuze specifik dat různého typu a původu a konkrétních tipů na práci s nimi nabízí učebnice také detailní příklady.
Kniha popisuje vývoj systematického výzkumu společnosti na území dnešního Česka a Slovenska, s přesahem do dalších zemí středu Evropy. Autoři jednotlivých studií představují významné etapy tohoto výzkumu s důrazem na dění v rámci sociologie, ovšem s vědomím, že sociální výzkum se často rozvíjel na hranicích tohoto oboru či zcela mimo něj.
Žijeme v umelom svete matrixu, balamutenia ľudí a ilúzií. Každodenný chaos vytvorený politikmi, médiami a informačnými technológiami slúži úžerníckej mafii na dosiahnutie svojich cieľov. Nastala rebarbarizácia civilizácie.
Hľadáte konkrétny titul?
Použite vyhľadávacie pole na vrchu stránky!