Oddaná dcera dvorního brusíře mečů, která krvavě pomstí zradu na svém otci. Ženich, jenž za nevěru své choti dojde hrozivého osudu.
Kniha přináší mozaiku příběhů, dohromady vytvářejících plastický obraz Islandu, jenž je v posledních letech oblíbenou turistickou destinací. Autorka tam už několik let žije v rybářské vesnici, pracuje, píše a je v úzkém, každodenním kontaktu s místními obyvateli. Není turistka, ale není ani jedna z nich.
Príbehy poviedok, o ktorých autor tvrdí, že sa nestali, môžu byť rozhľadenému pozorovateľovi niektorých udalostí z nášho blízkeho i vzdialenejšieho sveta podozrivo povedomé. Autor o tom od začiatku ich vzniku vie. Výsledkom sú jedinečné príbehy a ich „spodobovanie“ s často až absurdnými rozmermi. Prináša ich nová, v poradí už dvadsiata kniha Jozefa Kollára.
Antologie ČTENÍ O IVANU OLBRACHTOVI s podtitulem Mezi estetikou a politikou transgrese je chronologicky komponovaným souborem textů reflektujících literární dráhu Ivana Olbrachta, záběrem se omezuje na léta 1913–1962.
Kniha príbehov autora – záchranára, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami. Príbehy hovoria o práci ľudí rýchlej zdravotnej pomoci. Literárne spracované čerpajú z autorových osobných zážitkov, sú však doplnené aj inými skúsenosťami jeho priateľov, známych a kolegov.
Marie Janíčková je autorkou divadelních představení místního ochotnického souboru. Humoristická novela Bezkontaktní ženy je její druhá kniha, napsaná podle divadelního scénáře. (V nakladatelství Alpress vyšel v roce 2021 její první román Železný klíč.) Někdo nepojmenovaný se pokouší převzít moc. Skupuje půdu a zemědělské podniky.
Originálny literárny hlas s nezvyčajným videním sveta, sústredený pozorovateľ života so zmyslom pre detail i absurdnosť, výborný rozprávač so zaujímavými štýlotvornými postupmi, – píše o autorovi v doslove knihy Zuzana Bariaková. Exkluzívna reedícia poviedkovej tvorby vychádza k 20. výročiu od debutu Silvestra Lavríka v limitovanej plátenej ExEdícii s razbou.
Fascinujú vás poviedky s tajomstvom, bizarné príbehy a prekvapivé, silné pointy?
Profesor Valér Mikula označil Kopcsayov debut ako jednu z najlepších slovenských knižiek prelomu storočí. Začítajte sa do reedície prvých troch autorových zbierok poviedok, neočakávajte však veľa optimizmu – protagonistami sú predsa len Trtkovia, Bojkovia, Muchovia – a pripravte si bránice na škodoradostný smiech. ExEdícia získala Národnú cenu za dizajn.
Máte radi čierny humor, grotesku a hlasný smiech?
Autor je literárny vedec a dokonale ovláda teóriu písania v rôznych štýloch. Vo svojich poviedkach svoj pozorovací talent naplno rozvinul a ak milujete paródie, nielen to, čo je napísané ale hlavne ako, zamilujete si aj túto knihu. ExEdícia získala Národnú cenu za dizajn.
Název autorova nejnovějšího povídkového souboru představuje společného jmenovatele naprosté většiny textů. Konkrétně jde v těchto případech o tvrdý střet aktérů s realitou, a není podstatné, jak jsou staří, z jakého prostředí pocházejí, čím se živí nebo v jaké době se jejich příběh odehrává.
Anotace Napadlo by vás spojení červené barvy s lyžováním ve Špindlerově Mlýně? Co říkáte na niterné tango v oparu modrého dýmu, dovolenou na pláži s růžovým pískem nebo na příběh o geniální malířce nadané černou magií? A věděli jste, že duše může být žlutá a posedlost zelenou stravou dokáže zhatit svatební plány?
Kniha překladatelky Kathleen Hayes přibližuje čtenáři vůbec první anglické překlady povídek doposud neprávem spíše opomíjených českých autorek přelomu 19. a 20. století. Soubor osmi povídek tak nespojuje pouze osoba překladatelky, ale i doba vzniku, počátek ženské emancipace na začátku 20. století.
Zbierka poviedok Ľútostivosť – ohodnotená cenami Anasoft litera 2022 a Krištáľové krídlo – vychádza v druhom vydaní, doplnenom o doslov Lubomíra Machalu.
Zborník najlepších poviedok 26. ročníka literárnej súťaže. Hlavnú cenu získal Kristián Lazarčík. Prémiami boli ocenení: Terézia Fabianová, Mária Figurová, Marek Grajciar, Dorota Hinštová, Peter Hoferica, Pavol Kuspan, Kristína Lenart, Zuzana Vasičáková Očenášová a Pavol Weiss.
Roztopašnými poviedkami, vyjadrujucimi prvé lásky dnes už osemdesiatnikov na stretnutí po šesťdesiatich rokoch skončenia vysokej školy chce autor odpútať čitateľov od dnešnych starosti, ktoré sú u mnohých existenčné a vrátiť čitateľov o 60-70 rokov späť. Snaží sa vniesť niekedy až smiešneho humoru a úsmevu do smutných a zamračených tvári dnešných ľudí.
U příležitosti malířových padesátin vychází ve spolupráci s Jolanou Pastor povídková kniha, jejíž obsahem je volná umělecká interpretace obrazů, která našla svůj počátek ve vypravování oblíbeného výtvarníka. Pro Valečkovu tvorbu je příznačných několik námětů i motivů, k nimž se ve svém díle opakovaně vrací.
Krehký vianočný príbeh o Timmym O´Neilovi, chlapcovi, ktorý nachádza nový domov v pestúnskej rodine, kam si so sebou prináša tajomnú, na prvý pohľad obyčajnú škatuľu od topánok s červeným vrchnákom a nápisom „Bežecké topánky“ naboku.?Bráva ju všade so sebou, a keď sa ho ľudia pýtajú, čo je vnútri, s úsmevom odpovedá: „Iba veci.“ ?