Osud proklatce (osm let na Sibiři, čtyři a půl roku v emigraci), který se zapsal do světové literatury. Dokonalá biografie F. M. Dostojevského.
2. vydanie knihy o neopakovateľných skúsenostiach Československých horolezcov v Himalájach pri výstupe na Mount Everest 1984. Výprava bola zameraná na geologicko-medicínsky výskum. Kniha obsahuje mnoho autentických zážitkov z veľhôr, stretnutie so sirom Hillarym, posledné zábery Juzeka Psotku na vrchole sveta 15.10.1984 12,25 hod..
Vzpomínky surrealistického básníka a prozaika (nar. 1942), ve kterých se snaží vyvrátit „asi tak osm základních lží a pomluv“, které se vznášejí kolem jeho osoby.
Keď sa o niekom dozviete, že nedokončil tri školy, obvykle očakávate, že jeho životný / profesionálny príbeh bude rozprávaním o neúspechu. V prípade slovenského režiséra Jána Kadára (1918 – 1979), ktorý nedokončil ani štúdium práva na Karlovej univerzite, ani Školu umeleckých remesiel u Karola Plicku v Bratislave, ani FAMU, to ale neplatí.
Životopisný príbeh zakladateľa charitatívneho diela. Piemontský kraj v severozápadnom Taliansku dal v 19. storočí Cirkvi viacerých význačných svätých – Jána Bosca, Jozefa Cafassa, Leonarda Murialda, Máriu Dominiku Mazzarellovú, Dominika Savia… K nim treba priradiť aj svätého Jozefa Cottolenga. Narodil sa 3.
Nová kniha známeho slovenského novinára Ľubomíra Huďa Presstitúti verzus konšpirátori opäť ponúka čitateľovi zaujímavé a jedinečné informácie, odhaľujúce pozadie nielen slovenskej žurnalistiky.
Monografie Drama dirigenta je první rozsáhlou biografií Jaroslava Krombholce (19181983), nejtalentovanějšího dirigenta ze školy Václava Talicha, spjatého celoživotně zejména s operou Národního divadla v Praze.
Kardinál Robert Sarah je jedna z najvýznamnejších osobnosti súčasného katolíckeho sveta. Po jeho veľmi úspešnej knihe Boh alebo nič vychádza jeho ďalšia kniha, v ktorej obhajuje ticho. Je opäť rozhovorom francúzskeho spisovateľa Nicolasa Diata s kardinálom.
Dílo světově proslulého českého vědce a předního odborníka v oblasti orientálních věd, rozluštitele chetitského písma a zakladatele oboru chetitologie na Universitě Karlově je mimořádné a pozoruhodné svou vnitřní kvalitou. Zaslouží si rozhodně více pozornosti nejen odborné veřejnosti.
František Saleský, poradca pápežov a panovníkov, bol obdarený mimoriadnymi duchovnými,pastoračnými a diplomatickými vlastnosťami, bol mužom jednoty v dobe, keď náboženské spory predstavovali ranu na tele Cirkvi. Vo svojom pôsobení sa opieral o dôveru v Boha, o lásku, ktorá všetko zmôže, o askézu a modlitbu.
Rímskokatolícky kňaz Andrej Radlinský sa do slovenských dejín devätnásteho storočia zapísal predovšetkým ako redaktor, vydavateľ a náboženský spisovateľ. Bol zakladateľom Spolku svätého Vojtecha a spoluzakladateľom Matice slovenskej.
Kniha je dosiaľ najpodrobnejším životopisom biskupa Júliusa Gábriša. Opisuje, ako prešiel labyrintom ideologických tlakov a protitlakov, nútiacich ľudí k rozpolteným postojom, od kaplána až po trnavského ordinára a biskupa.
Kniha približuje život ženy, ktorá bola zavraždená v koncentračnom tábore. Kto bola Edita Steinová? Sestra Terézia Benedikta z Kríža. Židovka. Kresťanka. Rehoľníčka. Filozofka. Bojovníčka za práva žien. Veľká osobnosť dvadsiateho storočia
12 rozhovorov Jána Štrassera s Milanom Lasicom.
Knižné svedectvo Jána Spišiaka o dramatických udalostiach, ktoré prežíval ak vyslanec v Budapešti počas druhej svetovej vojny a na ktorých sa aj sám podieľal.
Kniha líčí osudy z raného období Tatarkova života před tím, než vydal své první literární dílo. Je jakýmsi nahlédnutím do životní zkušenosti, která formovala jeho intelektuální obzor a pohled na svět. Zaměřuje se na dobu Tatarkových studií na Slovensku, v Praze a Paříži. Obsahuje plno citací z Tatarkových děl i z jeho dosud nepublikované korespondence.
Ľudmila Martinkovičová rod. Jarolímová sa narodila 28.9.1946. Jej rodnou kolískou je stredná Morava v oblasti Hanej. Spomienky na svoje rodisko zachytáva v knihe Haná, Haná, krajina moja milovaná. Kniha vyšla v hanáckom nárečí v roku 2014 v Litovli. Autorka pochádza z poštárskej rodiny, v ktorej niekoľko generácií zasvätilo svoj život pošte.
Autor zůstává u svého hlavního tématu, i v Nemilované se zabývá otázkou přežití mladého člověka v smrtícím koncetračním táboře.
Kniha Ošklbané detstvo má dve časti. V prvej autorka (mimochodom mama známej slovenskej autorky Táne Keleovej-Vasilkovej) spomína na detstvo prežité uprostred východného frontu v dramatických udalostiach druhej svetovej vojny.
Príbehy plné utrpenia, ale aj lásky týraných žien a ich nekonečný boj nielen za svojich manželov, ale aj za lepší život svojich detí. Príbehy veľkej premeny vďaka viere a príchodu tej jednoduchej dobrej správy, že zmena je možná, hoc aká bezvýchodisková životná situácia je okolo človeka. Každé svedectvo má v sebe skúšky trpezlivosti a neuveriteľnej viery.