Během rozhovorů, které proběhly v letech 1977 až 2005 a které jsou zde sesbírány, Álvaro Siza komentuje své projekty. Jsou zde zahrnuty všechny jeho důležité projekty včetně těch, které nebyly realizovány. Počínaje sociálními ubytovnami, realizovanými těsně po karafiátové revoluci 25. dubna 1974, až po Nadaci Camargo v Brazílii otevřenou v roce 2008.
K sedmdesátému výročí úmrtí Mileny Jesenské vychází druhé, opravené a doplněné vydání knihy vzpomínek na tuto vynikající českou novinářku, přítelkyni Franze Kafky, levicovou intelektuálku a statečnou ženu, která byla za účast v protinacistickém odboji zatčena gestapem a zemřela v květnu 1944 v koncentračním táboře Ravensbrück.
Na stránkach kroniky získate podrobné nápovedy z takmer všetkých oblastí života. Tieto nápovedy Vám zaručujú, že na nič podstatné pri spisovaní nezabudnete. Okrem dopísania textov do nápovied je v kronike vynechaný aj dostatočný priestor na drobné spomienkové predmety a fotografie.
Obraz nese svědectví je název volného pokračování první knihy, která vyšla pod názvem Já Alfréd. Zatímco první díl pojednával o životních osudech malíře - modernisty Alfreda Justitze - díl druhý, který vychází pod názvem Obraz nese svědectví, pojednává o příčinách a okolnostech vzniku jeho pro něj zásadního díla Jákob, Ráchel a Lea...
Kniha je monografickou a historiografickou prácou o živote a diele výtvarníka, karikaturistu, scenáristu, animátora a režiséra Viktora Kubala. Táto jedinečná osobnosť slovenskej kultúry obsiahla množstvo aktivít a svojím dielom prepojila umenie karikatúry, grafiky a oživenej kresby.
Václav Macek. preklad Zuzana Dudášová. FOTOFO-Stredoeurópsky dom fotografie vydal anglickú verziu monografie Ján Kadár . Pôvodná verzia knihy vyšla pred tromi rokmi. "Vydanie monografie v anglickom preklade bol risk. Ale Ján Kadár nebol len významný režisér a scenárista slovenského a československého filmu. Patril aj k uznávaným autorom kanadskej kinematografie.
Korespondence Ingeborg Bachmannové a Paula Celana počíná v roce 1948, v době jejich prvního setkání a odloučení, a na největší intenzitě nabývá o devět let později, kdy pro ně znovu nastává „čas srdce“.
Druhé vydanie Zavarského monografie Eugen Suchoň, profil skladateľa, prichádza po vyše päťdesiatich rokoch od prvého a je príspevkom Hudobného centra k Storočnici Eugena Suchoňa 2008. Knihu sme rozšírili o doteraz nepubliovanú štúdiu Príspevok k vývinu hudobnej reči Eugena Suchoňa z konca 50.
Lawrence Levy je niekdajší právnik a riaditeľ zo Silicon Valley, ktorého v roku 1994 osobne prijal Steve Jobs na miesto finančného riaditeľa a člena úradu prezidenta Pixar Animation Studios.
Traja súrodenci Martin (87) z Monaka, Theo (85) z Kanady, Alessa (82) z USA spomínajú na svoje detstvo a mladosť v Šanghaji, rozprávajú fascinujúci životný príbeh svojho slávneho otca – architekta Ladislava Hudeca. Alessa prvýkrát v živote navštívi rodisko svojho otca – Slovensko a spolu s Theom sa po 63 rokoch vydá do Šanghaja.
Filipa považovali za veľkého duchovného. Videli ho, že sa ustavične modlí, najmä keď bol sám. Vždy mal v ruke ruženec.
Hnutí Occupy je, podle Noama Chomského, první významnou veřejnou odezvou na předchozích třicet let třídního boje. Aktivity tohoto hnutí odstartovaly v září 2011 a během několika týdnů se rozšířily do mnoha koutů světa včetně České republiky.
V Americkém rebelovi popisuje autor bestsellerů a uznávaný filmový historik Marc Eliot strhující, často bouřlivý život a kariéru filmové legendy, herce, režiséra a producenta Clinta Eastwooda, „Muže beze jména“.
knižný titul o najväčšom slovenskom horolezeckom výkone v Himalájach, ale aj o veľkej tragédii.
Stalin, Hitler a Pol Pot, traja najkrvilačnejší diktátori dvadsiateho storočia. Prví dvaja sú dobre známi, ale kto je ten nenápadný usmievajúci sa Kambodžan, ktorý počas svojej vlády zavraždil viac ako 2 milióny ľudí?
Zborník, ktorý zostavil Jozef M. Rydlo obsahuje príspevky z dvoch konferencií, ktoré sa konali na Katolíckej univerzite v Ružomberku (7. – 9. septembra 2005) a v Univerzitnej knižnici v Bratislave (27. októbra 2005). Zostavovateľ ich rozšíril o niekoľko dokumentárnych, spomienkových a faktografických príspevkov, o bibliografiu básnika a ikonografickú prílohu.
Február 1952. Titus stojí pred Krajským súdom v Bratislave, obvinený z velezrady a špionáže. Na svoju obhajobu povie: „Všetko, čo sa mi kladie za vinu, robil som z lásky k Cirkvi a osobitne z lásky k Saleziánskej spoločnosti, ktorej ďakujem za všetko, čím som.
Knižný rozhovor, ktorý sa Vám dostáva do rúk, mal byť pôvodne omnoho skromnejším. Mal reflektovať profesorovo životné jubileum, ktoré oslávil 23. januára 2016 a reprezentatívne trojzväzkové súborné vydanie profesorových filozofických štúdií.
Ivan Bunin bol popredný predstaviteľ ruskej prózy prvej polovice 20. storočia. Vo svojich prácach s nostalgiou zachytil nenávratne stratený svet patriarchálneho Ruska a postupný úpadok jeho svojbytnej kultúry, spôsobený rozkladnými spoloženskými zmenami, pričom klasickú rozprávačskú techniku ruskej prózy obohatil o modernistické, najmä existencialistické motívy.
Monografia Petra Gavaliera Spletité cesty Wima Wendersa zachytáva ťažiskové témy a filmárske postupy režiséra, ktoré sú charakteristické pre celú jeho tvorbu.