Čo pre teba znamená slovo domov? Domov?
Unikátna kniha, ktorá vznikla v spolupráci slovenských a nórskych akademických inštitúcií. Tvoria ju jedinečné fotografie, ktoré vytvorili rómske deti zo života vo svojej osade a črty akademikov. Kniha zaujala na výstavách v Oslo, v Bratislave a v Trnave a stretla sa s veľkou odozvou medzi odbornou verejnosťou.
Publikácia, ktorá má ambíciu priblížiť bohatosť a štruktúrovanosť sociológie ako vednej disciplíny prednášanej na slovenských univerzitách.Hlavný dôraz sa kladie na štúdium sociologickej teórie, na históriu sociologického myslenia a na metódy sociologického výskumu.
U mnohých politikov dodnes existuje presvedčenie, že médiá, najmä tie verejnoprávne, by im mali slúžiť. A stať sa možno tak trochu aj ich nástrojom v politickej aréne. Soňa Gyarfášová: Médiá v službách totality. Ako si režim vytvoril vlastnú pravdu (str. 27) Haló, tu Bratislava, ozvalo sa pred 95 rokmi v rádioprijímačoch na území Slovenska.
Verte v pravdu. Zriecť sa faktov znamená zriecť sa slobody. Timothy Snyder: O tyranii Už stáročia prebieha neúnavný boj za pravdu a proti nej. Našou zbraňou v tomto boji môžu byť vedomosti, kvalitné zdroje a úcta k faktom. V novom čísle štvrťročníka Príbehy 20.
SPS4 jasne definuje 29 prvkov spôsobilosti požadovaných od moderného projektového manažéra na riadenie projektov, ktoré sú rozdelené do 3 skupín: Perspektíva, Ľudia, Postupy Ku každému z týchto prvkov uvádza: - základný opis spôsobilosti, - znalosti, zručnosti a schopnosti (technické aj jemné) potrebné na zvládnutie spôsobilosti, - upresnenie spôsobilosti cez
Niektorým ľuďom zničili kariéru, rodiny. Iných dokonca pripravili o život. Napriek tomu sa niektorí nimi neoprávnene oháňajú aj v súčasnosti. Prvé tohtoročné číslo štvrťročníka Príbehy 20. storočia sa venuje politickým procesom, ktoré menili našu spoločnosť. V časopise sa dočítate o výcviku sudcov na komunistické monsterprocesy.
Myšlenky Tomáše Bati byly vysloveny téměř před sto lety, jejich nadčasovost se nás však dotýká denně. Mnohdy máme pocit, jako by se Tomáš Baťa vyjadřoval k současným ekonomickým, podnikatelským, národohospodářským, politickým i celospolečenským tématům.
4. číslo štvrťročníka Príbehy 20. storočia má podtitul RASA A ROZUM. Rasizmus a rasové predsudky sú zlo a týmto krátkym slovom končí každá civilizovaná diskusia. Rozdeľovanie a hlavne hodnotenie ľudí podľa rás je však súčasťou ľudskej histórie.
Podtitulom posledného čísla roku 2019 je Kultúra (bez) cenzúry. Náš magazín má ambície stať sa nadčasovou súčasťou knižníc, čo zdôrazňuje aj elegantná grafika a ilustrácie nášho dvorného výtvarníka Matúša Maťátka. Ku každému číslu je pribalený darček, v tomto prípade záložka.
Tretie číslo časopisu 2019 reflektuje tému odboja jednak cez texty o Slovenskom národnom povstaní, ale snaží sa zachytiť aj odkaz odboja v dnešnom kontexte. Prináša tému odboja odrážajúceho sa v konkrétnych príbehoch ľudí, ktorí sa napríklad pripojili k SNP a prepája ich so súčasným kultúrnym a spoločenským dianím.