VYNÁLEZY   Chodíme okolo nich, používame každý deň a ani si neuvedomujeme, čo všetko muselo predchádzať ich vzniku. V Bubline číslo 16 vás prevedieme svetom vynálezov. Od tých najväčších, ktoré pohli ľudstvom, až po nezrealizované vízie Leonarda da Vinciho. Niektoré vynálezy pochádzajú z detských hlavičiek, alebo sú dielom náhody.
Slavoj Žižek From Quantum Mechanics to Quantum Reality Maroš Buday Philosophical (Re)Construction of Postmodern Identity Trought the Teachings of Lacan, Heidegger and Plato Lukáš Arthur Švihura Estetika existencie v pragmatizme Richarda Schustermana Sandra Zákutná Sebaporozumenie v Kantovej teórii svetoobčianstva Peter Kyslan Od Freudovej psychoanalýzy k
ZÁHADY   Júnové, trináste číslo časopisu Bublina je na tému Záhady. Deti sa v ňom dozvedia niečo o najznámejších literárnych detektívoch, spolu s čiernou a bielou mačkou sa zamyslia nad tým, prečo ľudia veria poverám a vďaka ryšavej Kláre pochopia, na čo slúži fantázia či fakty.
JEDLO   Nová Bublina číslo 12 je tentokrát venovaná téme jedlo. Dozviete sa, ako funguje tráviaca sústava a aké je správne zloženie stravy, ktorú jeme. Zistíte, odkiaľ sa vzal obed, čo jedli naši predkovia v minulosti a tiež o veľmi čudných pochúťkach zo sveta.
Bublina číslo 20 sa venuje téme INTERNET. Internet je neviditeľný, napriek tomu ho v našich životoch pociťujeme deň čo deň. Pre niekoho je to každodenná hra na mobile, pre iného onlajn vyučovanie. Pre ďalšieho výborný zdroj informácií, rozprávka na dobrú noc či písanie si s kamošmi.
RODINA   Decembrová, pätnásta Bublina je tentokrát na tému Rodina. Túto základnú stavebnú bunku spoločnosti môžete spolu s deťmi preskúmať zo všetkých strán.
Letné číslo Bubliny prináša tému Knihy. V článkoch, komiksoch a aktivitách ju rozoberieme z každého uhlu pohľadu. V historickom článku sa vrátime do čias pána Gutenberga a jeho vynálezu kníhtlače. Grafická dizajnérka nám vysvetlí, z akých častí sa skladá klasická kniha. Tiež však zistíme, že kniha nemusí vyzerať len ako zviazané hárky papiera.
Témou Bubliny číslo 21 je MIER. Žiť v mieri a slobode si prajeme všetci rovnako. Prečo teda vznikajú konflikty? Už z rozprávok vieme, že jediné, čo dokáže poraziť zlo, je dobro. Prečo teda vznikajú konflikty?
Provokujúca aj nesmelá. S iskrou v oku i s vyhasnutým pohľadom. Bezstarostná v pruhovanom tričku aj ohnutá k zemi pod ťarchou celého sveta. Ochotná kráčať za vôňou lásky cez moria a púšte svojho srdca, no aj plná strachu pohnúť sa z miesta...