Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku prináša svojim čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou.
V ponuke nájdete pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, trilery, knihy pre mládež, encyklopédie, výpravné knihy o umení a architektúre a iné.
Vydavateľstve sa pýši takými zvučnými menami zahraničných autorov ako sú Umberto Eco, Richard Osman, Isabel Allende, Maja Lunde, Gabriel García Márquez alebo John Boyne. Portfolio slovenských autorov tvoria vyhľadávaný detektívkári Dominik Dán a Juraj Červenák ale aj Dušan Dušek, Veronika Šikulová, Pavol Rankov, Rudolf Sloboda, Peter Pišťánek, Vanda Rozenbergová a mnohí ďalší.
Znovuobjavený, čitateľmi stále viac vyhľadávaný a znalcami literatúry uznávaný slovenský spisovateľ Rudolf Sloboda je autorom mnohých nadčasových diel, divadelných aj filmových scenárov a dvoch kníh pre deti.
Príbeh románu sa začína príchodom hlavnej postavy Urbana Chromého do Ostravy. Urban dobrovoľne ukončil štúdium na filozofickej fakulte, predal knihy, priatelia mu vrátili dlhy a nikomu nepovedal, že odchádza pracovať do železiarní. To, čo prežíva, sa nedá nazvať nijako inak iba ako hľadanie samého seba.
Ruská avantgarda nadväzuje na antológiu Ruská moderna, ktorá vyšla v roku 2011. Zostavovateľ Valerij Kupka v nej predstavuje ruskú avantgardnú scénu od obdobia jej vzniku začiatkom 10. rokov 20. storočia a až po jej likvidáciu stalinovským režimom koncom 30. rokov.
Kniha vhodná pre čas, keď sa v kalendári stretnú meniny Adama a Evy - sviatok narodenia sveta, s Vianocami - sviatkom Božieho narodenia v človeku. Čítanie pre malých i veľkých, pre deti i rodičov. Medzi výdychom starého a nádychom nového roka je krátke ticho Vianoc. Ozvú sa hlasy, ktoré cez rok nepočuť: výška vesmíru, hĺbka v človeku.
Najnovšia kniha príbehov najslávnejšieho grázlika všetkých čias je už aj u nás. Čo trápi Grázlika Gaba? Žeby zlé svedomie? Dostal pokarhanie? Alebo bude týždeň bez telky a bez vreckového?
Desaťročná Flóra je rodená cynička, neznáša romantiku, miluje komiksy a čerpá z nich užitočné rady. Len vďaka nim sa jej podarí zachrániť veveričiaka Odysea pred strašnou smrťou v útrobách vysávača. Znovuzrodený Odyseus sa mení na superhrdinu, vie lietať, rozumie ľudskej reči a píše básne. Flórina mama píše ľúbostné romány.
Těstoviny, o kterých se říká, že jsou pokrmem králů i žebráků, jsou možná italské, ale patří celému světu. Tato kniha se zrodila ze snu dostat je do všech koutů světa, ke všem lidem, aby si mohli sami pro sebe najít nejoblíbenější pokrmy s těstovinami.
Habáni boli novokrstenci, pôvodne žijúci v Nemecku, ktorí sa v 16. storočí uchýlili pred prenasledovaním na južnej Morave a na Slovensku. Osanna, jedna z nich, vyrastala v týchto krutých časoch náboženských nepokojov a sedliackych vojen. Aký bol osud tejto hrdinskej a záhadami opradenej ženy? Dožila sa vôbec Osanna naplnenia svojej lásky z detských čias?
Kniha mapuje osem najznámejších sviatkov v kolobehu roka - Hromnice, jarnú rovnodennosť, letný slnovrat, začiatok zberu úrody, jesennú rovnodennosť, predvečer Sviatku všetkých svätých, zimný slnovrat.
Z knihy rozhovorov Gustáva Murína znejú súčasne hlasy troch ikon československého humoru - Milana Lasicu, Stanislava Štepku a Jiřího Suchého. Všetci traja majú niečo spoločné: spočiatku boli súčasťou humoristickej dvojice, sú autormi textov pesničiek, ktoré sa hrajú dodnes, a z nadšených amatérov sa stali principálmi divadla.
Vietnamský mních a svetoznámy zenový učiteľ Thich Nhat Hanh ponúka v tomto knižnom poklade nadčasový pohľad na skutočnú lásku. Jednoducho a priamočiaro skúma štyri aspekty lásky opísané v budhistickej tradícii - láskavosť, súcit, radosť a slobodu - a hovorí o nich v kontexte každodenného života.
Křehká milostná novela z Toskánska představuje první knihu bývalé herečky (kdo by neznal Píšťalku z Básníků či film Fontána pre Zuzanu?
V roce 1988 nastal v kariéře Richarda Krauze významný zlom - z pochůzkáře se stal detektivem. Hned první případ, vražda pracovníka ropné rafinerie, mu dává pořádně zabrat a namísto toho, aby se věnoval ženě Sylvii a malé dceři, zůstává v práci ještě déle než předtím. Možná i proto, že rozehrál velmi riskantní hru s prodavačkou z bufetu Valikou.
Príbeh osemročného chlapca, ktorého rodičia sa nevrátili z návštevy Viedne späť za železnú oponu, a preto vyrastá u svojich starých rodičov. Žije obklopený svojimi detskými a dospelými priateľmi i nepriateľmi v takmer magickom prostredí Starej Vsi, navonok idylickej pohraničnej obce.
"Rád by som ostal chlapcom až do smrti, rád by som do svojich knižiek prepašoval samé prekvapenia. Ohňostroje, lety v zápalkovej škatuľke až na Mesiac, trochu smútku, trochu muziky..." Trochu, a možno aj viac, z toho všetkého je i v tomto výbere poviedok. Sú to poviedky o detstve, o dospievaní, mnohé z nich zo zbierok pôvodne určených deťom.
Sviatočné pozdravy sú zbierka listov, ktoré Anton Srholec už 27 rokov posiela svojim priateľom a známym pri sviatočných príležitostiach. Listy píše, aby bol v kontakte s ľuďmi. Nebolo mu dopriate mať vlastnú farnosť, kde by sa nám pravidelne mohol prihovárať. Z jeho slov však necítiť zatrpknutosť, naopak, veľkú vďaku za to "že dostal viac, než očakával".
Dávno predtým, ako sa stal Keith Richards členom kapely Rolling Stones, ho do tajov hudby zasvätil jeho starý otec Theodore Augustus Dupree. Hrával v džezovej kapele a doma ho volali Gus. Kniha Dedo Gus a ja nám ponúka pohľad do intímnych zákutí detstva legendárneho gitaristu Keitha Richardsa. Inšpiratívny a dojímavý príbeh rozpráva on sám.
Kniha ponúka výber štyridsiatich architektonických realizácií, ktoré vznikli na začiatku nového tisícročia na východe Slovenska. Predstavuje široké spektrum stavieb - rodinné a bytové domy, knižnice, školy, sakrálne stavby, galérie, športové haly aj krajinné vyhliadky.
Oblomov je mohutné psychologické drama šlechtického statkáře, jemuž rodinná výchova v zaostalé nevolnické vsi dala do vínku odpor k jakékoli skutečné činnosti a odsoudila ho k smrtelné letargii vůle.
Ztracené iluze jsou považovány snad za nejbalzacovštější román a ztráta iluzí za nejtypičtější téma francouzské literatury 19. století. V lecčem je toto dílo nebezpečně živé i dnes. Světu vládne všeobecná prodejnost a spisovatelé i literární hrdinové hledají východisko v umění a vědě.