Prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská si svojou jedinečnou tvorbou už pred rokmi získala priazeň slovenských čitateliek.
Každý spisovateľ si predstavuje, že sa rozpráva so svojimi postavami. Karolína si to predstavovať nemusí. Počas nočnej služby v hoteli natrafí mladá recepčná Karolína na záhadnú príručku autorského písania a život sa jej obráti naruby. Do jej sveta vstúpi prostoreká hlavná hrdinka rozpísanej knihy.
Jedna z našich najúspešnejších spisovateliek Jana Pronská už dlhé roky kraľuje žánru slovenskej historickej romance. Vo svojom novom, dvadsiatom šiestom románe s názvom V mene jej veličenstva nám opäť jedinečným spôsobom približuje skutočné historické udalosti a na ich pozadí rozvíja pútavý príbeh ťažko skúšanej lásky rytiera Viliama a kňažnej Valentíny.
Monografie je mnohostranným pohledem na rozsáhlé dílo moskevského konceptualisty Dmitrije Prigova (1940–2007). Nabízí analýzu autorovy poezie, prózy, teoretických textů, performancí a výtvarných děl ve světle jeho celoživotního projektu nazvaného vlastním občanským jménem Dmitrij Alexandrovič Prigov.
Zrcadlová publikace kolektivu autorů věnující se fenoménu těla, smyslů a emocí v jazyce a v literatuře navazuje na obdobný projekt Obraz člověka v jazyce / Obraz člověka v literatuře (2010).
Táto časť Slovenska nie je zatiaľ veľmi opísaná, aj keď bola prebádaná dostatočne. A pritom sa tu udialo všeličo, čo si zaslúži pozornosť. Príbehov, ktoré sa stali pod Chočom počas uplynulých 350 rokov, je veľa. Podstatné je to, že všetky, ktoré sa pomestili do tejto knihy, majú reálny základ.
Proč finanční bubliny propukají tak rychle? Proč se některá videa na internetu stávají "virálními" a některé dezinformační kampaně jsou tak efektivní? Proč je tak náročné vyrovnat se s šířením nových onemocnění, jako je SARS nebo covid-19?
Kniha O smrti a pohřbívání přináší úvodní vhled do doposud opomíjené problematiky. Věnuje se tématu smrti, představám o možné posmrtné existenci, pohřbívání a truchlení v současné české společnosti. Pro získání plastičtějšího obrazu i správných interpretací dnešního stavu autorka připomíná i starší období.
Trinásta... Je trinástka šťastné číslo alebo prináša smolu?
Úspešná slovenská autorka Kristína Brestenská má na svojom konte už osem kníh, hoci debutovala pomerne nedávno, v roku 2018.
Silná podpora Komunistické strany Československa po druhé světové válce měla své kořeny již v předválečném období. Za první Československé republiky totiž KSČ patřila mezi nejpočetnější komunistické strany na světě a ve volbách dokázala pravidelně oslovovat mnoho radikálně naladěných obyvatel země.
Kniha zaznamenáva 25-ročnú históriu významného slovenského vydavateľstva – DAXE. Od vzniku v roku 1999 sa zameriava predovšetkým na vydávanie pôvodnej tvorby pre deti aj dospelých a postupne založilo a vydáva tri časopisy pre deti – Maxík, Zvonček a Enviráčik.
Darius Kopp sa oženil krátko potom, čo prekročil štyridsiatku. Pracoval ako jediný zástupca americkej firmy pre bezdrôtové technológie pre krajiny strednej a východnej Európy a región Nemecko-Rakúsko-Švajčiarsko. V čase globálnych hospodárskych katastrof sa Kopp snažil obhajovať svoj životný štýl.
Dlhoročný diplomat hovorí v knihe o zaujímavých životných križovatkách, vyjadruje sa k závažným témam a spomína na svoje diplomatické misie, ktorými prešiel za štyridsať rokov. A to s takým nadšením a nesmiernym nadhľadom, že mu môže závidieť každý pre koho nie je práca záľubou a potešením.