Dvestostranová publikácia predstavuje život a dielo jedného z najvýznamnejších barokových maliarov – portrétistov Jána Kupeckého ( 1666 – 1740). Kupeckého rodičia pochádzali z Čiech, on sám sa narodil na Slovensku, študoval v Taliansku a pôsobil v Rakúsku a Nemecku. Preslávil sa ako autor psychologizujúceho portrétu.
Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Vo svojej deviatej knihe Úžasné Slovensko sa po prvý raz monotematicky venuje rodnej krajine a jej pozoruhodným miestam, ktorými priam oplýva. Slovensko predstavuje aj prostredníctvom fotografií z vtáčej perspektívy.
Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Vo svojej deviatej knihe Úžasné Slovensko sa po prvý raz monotematicky venuje rodnej krajine a jej pozoruhodným miestam, ktorými priam oplýva. Slovensko predstavuje aj prostredníctvom fotografií z vtáčej perspektívy.
Monografia popredného slovenského umelca Daniela Bidelnicu. Akademický maliar Daniel Bidelnica sa narodil 16. februára 1957 v Nitre. Základné výtvarné skúsenosti nadobudol v Ľudovej škole umenia. V roku 1975 ukončil u prof. Rudolfa Filu Strednú umeleckopriemyselnú školu v Bratislave, na oddelení aranžérstvo – výstavníctvo.
V posledných desaťročiach sa výtvarné umenie presunulo z múzeí, zo súkromných zbierok a z galérií do ulíc. Bohato ilustrovaná kniha Street Art sa snaží zachytiť práve tento fenomén - bujnejúcu scénu, ktorej predstavitelia sa vyjadrujú prostredníctvom tagov, grafitov, nálepiek či diel vytvorených pomocou šablón.
Bohdan Hostiňák patrí k najvýraznejším predstaviteľom strednej generácie umelcov, ktorí ostali verní maľbe.Nová monografia Bohdana Hostiňáka „Juvenílie“ predstavuje vyše 200 diel vytvorených od roku 1983 do príchodu na Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, presnejšie na Katedru maľby do Otvoreného ateliéru Rudolfa Sikoru v roku 1991.
Publikácia Duša v dreve je prvou obsiahlou monografiou mapujúcou život a tvorbu významnej osobnosti slovenského výtvarného života Juraja Čuteka. Kniha chronologicky zachytáva jednotlivé životné obdobia výtvarníka a čitateľa zoznamuje s vplyvmi, ktoré ho formovali.
Mikuláš Galanda patrí k zakladateľským osobnostiam moderného slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Už od svojich začiatkov bol výborný kresliar a zostal ním v celej svojej tvorbe. Počas svojho krátkeho života stihol vytvoriť stovky grafických listov, bibliofílií, knižných ilustrácií a mnohých ďalších diel.
Monografia prináša svieži a nekonformný pohľad na tvorbu Viktora Freša (1974), multimediálneho umelca, ktorého dosiaľ mediálne najznámejšou realizáciou je socha Pičus (2015). Frešovo pätnásťročné pôsobenie na výtvarnej scéne komentujú kurátori Katarína Bajcurová, Vladimír Beskid, Lucia Gavulová a Peter Tajkov.
Pub Art je výberom voľných kresieb Cyrila Blaža a Martina Kochana, ktoré spoločne vytvorili v uplynulých rokoch v pohostinstvách a výčapoch, zväčša v Trnave. Pubartové kresby, spočiatku karikatúry, vznikajú spontánne vzájomným dokresľovaním nápadov.
V zvláštnej kultúrnej situácii, keď sa v 2. polovici 80. rokov 20. storočia synchronizovali nesúrodé a konfliktné hnutia, bola SYZÝGIA veľmi špecifickou skupinou.
Viac než 400 výnimočných fotografií zobrazuje život vo svete na prelome 19. a 20. storočia. Snímky „starého sveta", vyznačujúceho sa hojnosťou a stabilitou, kontrastujú so zábermi rýchlych zmien, ktoré so sebou priniesol turbulentný začiatok 20. storočia.
Cyklus Lekná predstavuje vrchol tvorby Clauda Moneta. Jednotlivé maľby sa nachádzajú v zbierkach po celom svete a patria medzi umelcove najobľúbenejšie práce. Nikdy predtým sa v Monetových dielach neobjavila taká harmonická súhra svetla a farieb, vody a vzduchu, i kombinácia prírodných krás s umelcovými dojmami ako práve v Leknách.
Viedeň okolo roku 1900 – fascinujúce obdobie, v ktorom sa metropola na Dunaji stala významným centrom moderny. Určujúcimi umeleckými štýlmi sú historizmus, secesia a expresionizmus, pričom pre všetky je typická istá viedenská dekadencia.
Kniha vyšla v slovenskom a anglickom jazyku.
Na domácej výtvarnej scéne sa Martin Knut etabloval koncom 90. rokov a jeho obrazy boli medzi prvými, ktoré verejnosť spoznala za hranicami Česko-Slovenska. A hoci bol členom viacerých významných umeleckých skupín, jeho tvorba bola vždy trochu outsiderská.
Publikácia Martin Štrba. Pevná zem pod hlavou je prvou samostatnou monografiou predstavujúcou odbornej, ale aj širokej verejnosti, fotografickú tvorbu uznávaného slovenského kameramana. Martin Štrba je v porovnaní s väčšinou autorov slovenskej novej vlny akousi pokojnou silou. Nechce šokovať, chce rozprávať. Nesnaží sa obsiahnuť svet, len to, čo považuje za dôležité.
Aj keď sa dnes historici umenia sústreďujú skôr na monografie či prípadové štúdie a „veľké“ dejiny sa takmer nepíšu, Katarína Bajcurová sa rozhodla pre historickú panorámu vývoja 70 rokov slovenského sochárstva. Spláca tak starý symbolický „dlh“ disciplíne i samotným tvorcom.
Fotograf a reportér časopisu .týždeň Andrej Bán vo svojej tretej autorskej knihe prináša 82 čiernobielych dokumentárnych fotografií z 25 krajín, ktoré navštívil počas uplynulých 25 rokov. Jedinečné snímky autor dopĺňa pútavými textami o živote v regiónoch postihnutých vojnami, exodmi, etnickými či náboženskými konfliktami a prírodnými katastrofami.
Nevšedný život umelca, plný momentov žiarivého úspechu i hlbokého sklamania, nepochopiteľného politického šikanovania i skvelej umeleckej kariéry, vytrvalého štúdia a tvrdej práce na sebe, mnohých stretnutí a spolupráce s veľkými sólistami, dirigentmi i orchestrami svetového renomé, rodinnej pohody i smutných chvíľ, ťažkých začiatkov, dobrých pokračovaní a