Sborník klíčových textů ze světové debaty o strategiích jak konfrontovat a neutralizovat sociálně i ekologicky ničivou expanzivní dynamiku kapitálu, a také o tom, k čemu se lze vrátit z demokratické levicové tradice 20. století, co z ní nově artikulovat pro účely dnešní situace – i co je naopak tváří v tvář selháním levicové politiky 20.
V posledných rokoch sa vo francúzskej próze zintenzívnil záujem o stvárnenie dejín, predovšetkým druhej svetovej vojny a holokaustu, prostredníctvom subjektívneho prežívania postáv. Narativizácia sa upína na individuálnu i kolektívnu pamäť a nastoľuje pálčivé otázky týkajúce sa traumy, medzigeneračnej pamäti, identity, zabúdania či manipulácie spomienok.
Ivan Markovič (1888 – 1944), vnuk významného štúrovca Pavla Markoviča, syn a synovec významných slovenských politikov prelomu 19. a 20. storočia, Júliusa Markoviča a Rudolfa Markoviča, patrí k osobnostiam, ktoré mali byť v spoločnom záujme a zo zlej vôle ľudákov a komunistov vymazané z dejín a zabudnuté. Práve v prípade I.
Publikácia je piatym zväzkom dlhodobého projektu Historického ústavu SAV – Dejiny Slovenska v 20. storočí. Publikácia je rozdelená na dve relevantné časti – prvá, s názvom Obmedzená demokracia (1945 - 1948), sa zaoberá prvým povojnovým obdobím. Československo sa po skončení 2.
Fitness diár® od Fitshakera oslavuje svoje 10. narodeniny! Každoročný bestseller sprevádza celým rokom desiatky tisíc žien. Tohtoročný diár sme vyšperkovali tak, ako si to jubilejné vydanie zaslúži. Čím si získava srdcia používateliek už 10 rokov :)? Jednoducho… nie je to LEN diár!
Ospravedlnenie je jedna z najťažších vecí v medziľudských vzťahoch. Má však veľkú moc. Môže zachrániť situáciu, vzťah, manželstvo alebo povesť. A naopak. Tam, kde niekto ospravedlnenie právom očakával, ale nedočkal sa, môže prísť k zbytočnému odcudzeniu a ochladnutiu vzťahov. Avšak, čo ak ten druhý ospravedlnenie neprijme? Ako sa správne ospravedlniť?
Monografie nabízí unikátní, multidisciplinární pohled na problematiku tzv. patchworkových rodin, tj. rodin vzniklých rozchodem původních rodičů. Obsah monografie slouží jako praktický rozcestník, umožňující rychlou orientaci při hledaní odpovědi na konkrétní téma.
Poznatky o azda najznámejšej postave našich stredovekých dejín boli dlho v historiografii mylne a stereotypne interpretované. Posledné roky prinášajú postupne na základe moderného výskumu reálne poznatky o tejto osobnosti. Predkladaný zborník možno s istotou zaradiť medzi výsledky takéhoto výskumu.
Soňa Gyarfašová v knihe Nenechali sa zlomiť dokumentuje osudy 21 politických väzňov z 50. rokov 20. storočia a ľudí prenasledovaných komunistickým režimom, ktorí prežili najťažšie obdobie tejto éry – popravy blízkych, dlhoročné väzenie či šikanu. Pretrpeli dlhých štyridsať rokov totality, no nenechali sa zlomiť. Hoci sa im život obrátil naruby, nevzdali sa.
Již třetí vydání knihy Přístupy v arteterapii představuje různé teoretické psychologické směry a nabízí řadu názorných příkladů, jak převést teoretické poznatky z oblasti arteterapie do praxe.
Dožiť sa deväťdesiatky je krásne, ale zároveň musíte čeliť nový výzvam – vaše vlastné telo už úplne neposlúcha a čosi podobné platí aj o mysli. Irvin Yalom vo svojej novej knihe opisuje stretnutia s pacientmi, ktoré kvôli výpadkom pamäti musel obmedziť na jednorazové hodinové konzultácie, niečo, čo bolo v zdanlivom rozpore s celou jeho dovtedajšou praxou.
Učebnicu Trestné právo procesné, 4. prepracované a doplnené vydanie, napísal autorský kolektív zložený z pracovníkov Katedry trestného práva a kriminológie Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave a Katedry trestného práva Univerzity Komenského v Bratislave.
Už se vám někdy stalo, že se k vám někdo choval hrubě, a vy jste nevěděli, jak s tím naložit? Styděli jste se vrátit nedovařené jídlo v restauraci nebo se zastat cizího člověka v tramvaji? Ocitli jste se v situaci, kdy na vás někdo křičel, a vy jste jen odevzdaně mlčeli?
A comprehensive reader on the Czech literary avant-garde. This book offers a wide-ranging selection of literary, theoretical, and documentary sources from one of the most dynamic and original European avant-garde traditions: that of the first Czechoslovak Republic and of the Bohemian lands.
Kniha slúži ako pomôcka pri spracovaní emócií, ktoré sa spájajú s úmrtím a stratou blízkej osoby. Ponúka priestor na rozlúčku pozostalého so zosnulým. Ponúka taký dlhý čas, aký každý z nás individuálne potrebuje a vytvára bezpečný priestor na spracovanie tejto témy. Kniha Každý deň k nám chodí život však ponúka aj čosi navyše.